EXPRESION C & M SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

EXPRESION C & M SRL (CUI 18230100) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 19 decembrie 2005, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.002.496 lei, profit net de 4.503.792 lei, datorii de 10.622.979 lei, capitaluri proprii de 4.863.949 lei, 80 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 62 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
180.36%
Lichiditate
0.43 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

51.002.496lei

Venituri totale

51.341.981lei

Rezultat net

4.503.792lei

Datorii

10.622.979lei

Capitaluri proprii

4.863.949lei

Capital de lucru

-6.104.450lei

Salariați

80

Cifră de afaceri pe salariat

637.531lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/21344/2005
Data înregistrării
19 decembrie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. G-RAL EREMIA GRIGORESCU, NR.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18%
Profitul, față de anul trecut
+36,1%
Creștere anuală compusă
+33,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate82.58%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.43 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate8.83%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare180.36%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință17.95%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3920082009201020122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.371.238lei
I2Active circulante4.518.529lei
I3Stocuri685.405lei
I4Creanțe1.861.364lei
I5Casa și conturi la bănci1.971.760lei
I6Cheltuieli în avans11.197.161lei

Pasiv

I7Datorii10.622.979lei
I8Venituri în avans1.600.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.863.949lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă51.002.496lei
I14Venituri totale51.341.981lei
I15Cheltuieli totale46.062.889lei
I16Profit brut5.279.092lei
I18Profit net4.503.792lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați80

Indicatori · 2025

Marjă netă8,83%
Marjă brută10,35%
Rentabilitatea capitalurilor92,6%
Rentabilitatea activelor76,47%
Grad de îndatorare180,36%
Lichiditate curentă0,43
Cifră de afaceri pe salariat637.531lei
Fond de rulment-6.104.450lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,95%
Creștere anuală compusă
33,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre EXPRESION C & M SRL

Ce cifră de afaceri are EXPRESION C & M SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.002.496 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.503.792 lei.
EXPRESION C & M SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPRESION C & M SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EXPRESION C & M SRL?
80 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPRESION C & M SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.622.979 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPRESION C & M SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPRESION C & M SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPRESION C & M SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .