NARIDA SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

NARIDA SRL (CUI 18180010) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ungheni Orş. Ungheni, MUREŞ, înregistrată la 2 decembrie 2005, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 161.598.570 lei, profit net de 7.705.429 lei, datorii de 7.785.533 lei, capitaluri proprii de 75.984.334 lei, 254 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.77%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

161.598.570lei

Venituri totale

168.786.414lei

Rezultat net

7.705.429lei

Datorii

7.785.533lei

Capitaluri proprii

75.984.334lei

Capital de lucru

32.645.363lei

Salariați

254

Cifră de afaceri pe salariat

636.215lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005002051267
Data înregistrării
2 decembrie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT UNGHENI ORŞ. UNGHENI, STR. PRINCIPALA, NR.131

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3%
Profitul, față de anul trecut
-26,1%
Creștere anuală compusă
+17,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate90.95%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.19 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.77%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare9.32%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință3%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.117.216lei
I2Active circulante40.430.896lei
I3Stocuri8.208.412lei
I4Creanțe13.976.795lei
I5Casa și conturi la bănci16.577.450lei
I6Cheltuieli în avans234.758lei

Pasiv

I7Datorii7.785.533lei
I8Venituri în avans13.003lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri75.984.334lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă161.598.570lei
I14Venituri totale168.786.414lei
I15Cheltuieli totale159.932.863lei
I16Profit brut8.853.551lei
I18Profit net7.705.429lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați254

Indicatori · 2025

Marjă netă4,77%
Marjă brută5,48%
Rentabilitatea capitalurilor10,14%
Rentabilitatea activelor9,22%
Grad de îndatorare9,32%
Lichiditate curentă5,19
Cifră de afaceri pe salariat636.215lei
Fond de rulment32.645.363lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3%
Creștere anuală compusă
17,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre NARIDA SRL

Ce cifră de afaceri are NARIDA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 161.598.570 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.705.429 lei.
NARIDA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NARIDA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NARIDA SRL?
254 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NARIDA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.785.533 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NARIDA SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NARIDA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NARIDA SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .