SAP ROMANIA SRL

Activă

5829 Activităţi de editare a altor produse software

SAP ROMANIA SRL (CUI 18174280) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 29 noiembrie 2005, cu activitatea principală „activităţi de editare a altor produse software” (CAEN 5829).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 740.806.651 lei, profit net de 11.505.817 lei, datorii de 90.704.719 lei, capitaluri proprii de 80.499.183 lei, 1.012 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.55%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

740.806.651lei

Venituri totale

744.750.125lei

Rezultat net

11.505.817lei

Datorii

90.704.719lei

Capitaluri proprii

80.499.183lei

Capital de lucru

161.609.522lei

Salariați

1.012

Cifră de afaceri pe salariat

732.022lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005020095401
Data înregistrării
29 noiembrie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
5829 — Activităţi de editare a altor produse software
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. TIPOGRAFILOR, NR.11-15, ETAJ 1( A1 ). ETAJ 2( A1 ) SI ETAJ 5(A2)

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,2%
Profitul, față de anul trecut
-32,3%
Creștere anuală compusă
+17,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.38%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate2.78 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.55%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare34.23%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8420092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate12.670.912lei
I2Active circulante252.314.241lei
I3Stocuri318.245lei
I4Creanțe102.153.710lei
I5Casa și conturi la bănci149.842.286lei
I6Cheltuieli în avans87.155lei

Pasiv

I7Datorii90.704.719lei
I8Venituri în avans658.108lei
I9Provizioane93.210.298lei
I10Capitaluri80.499.183lei
I11Capital subscris vărsat2.369.044lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă740.806.651lei
I14Venituri totale744.750.125lei
I15Cheltuieli totale725.831.583lei
I16Profit brut18.918.542lei
I18Profit net11.505.817lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.012

Indicatori · 2025

Marjă netă1,55%
Marjă brută2,55%
Rentabilitatea capitalurilor14,29%
Rentabilitatea activelor4,34%
Grad de îndatorare34,23%
Lichiditate curentă2,78
Cifră de afaceri pe salariat732.022lei
Fond de rulment161.609.522lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
20,16%
Creștere anuală compusă
17,46%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

5829 Activități de editare a altor produse software

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SAP ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are SAP ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 740.806.651 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.505.817 lei.
SAP ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAP ROMANIA SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are SAP ROMANIA SRL?
1.012 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAP ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 90.704.719 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAP ROMANIA SRL?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAP ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAP ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 5829 — Activităţi de editare a altor produse software.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .