ALFA CONSTRUCT SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ALFA CONSTRUCT SRL (CUI 18113509) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 9 noiembrie 2005, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.128.838 lei, profit net de 37.448 lei, datorii de 854.693 lei, capitaluri proprii de 266.069 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.74 x
Îndatorare
76.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.128.838lei

Venituri totale

1.146.367lei

Rezultat net

37.448lei

Datorii

854.693lei

Capitaluri proprii

266.069lei

Capital de lucru

-222.219lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

141.105lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J11/988/2005
Data înregistrării
9 noiembrie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, COL. OLTULUI, NR.4, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,8%
Profitul, față de anul trecut
+118,3%
Creștere anuală compusă
+8,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.74%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.32%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare76.26%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință28.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate488.288lei
I2Active circulante632.474lei
I3Stocuri9.387lei
I4Creanțe624.810lei
I5Casa și conturi la bănci-1.723lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii854.693lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri266.069lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.128.838lei
I14Venituri totale1.146.367lei
I15Cheltuieli totale1.075.855lei
I16Profit brut70.512lei
I18Profit net37.448lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă3,32%
Marjă brută6,25%
Rentabilitatea capitalurilor14,07%
Rentabilitatea activelor3,34%
Grad de îndatorare76,26%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat141.105lei
Fond de rulment-222.219lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
28,8%
Creștere anuală compusă
8,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre ALFA CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are ALFA CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.128.838 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 37.448 lei.
ALFA CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALFA CONSTRUCT SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ALFA CONSTRUCT SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALFA CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 854.693 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALFA CONSTRUCT SRL?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALFA CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALFA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .