BEDAX TOOLS S.R.L.

Activă

7420 Activităţi fotografice

BEDAX TOOLS S.R.L. (CUI 1805343) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 30 noiembrie 1992, cu activitatea principală „activităţi fotografice” (CAEN 7420).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.905.635 lei, profit net de 285.419 lei, datorii de 997.260 lei, capitaluri proprii de 363.899 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.27%
Solvabilitate
26.73%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.905.635lei

Venituri totale

3.905.885lei

Rezultat net

285.419lei

Datorii

997.260lei

Capitaluri proprii

363.899lei

Capital de lucru

322.626lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

1.952.818lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991003600351
Data înregistrării
30 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
7420 — Activităţi fotografice
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. JÓZSEF ATTILA, NR. 4. BIROU CONTABILITATE

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6.554,7%
Profitul, față de anul trecut
+1.021%
Creștere anuală compusă
+14,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.73%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.31%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare73.27%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6554.69%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate41.273lei
I2Active circulante1.319.886lei
I3Stocuri298.954lei
I4Creanțe826.631lei
I5Casa și conturi la bănci194.301lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii997.260lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri363.899lei
I11Capital subscris vărsat600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.905.635lei
I14Venituri totale3.905.885lei
I15Cheltuieli totale3.573.947lei
I16Profit brut331.938lei
I18Profit net285.419lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă7,31%
Marjă brută8,5%
Rentabilitatea capitalurilor78,43%
Rentabilitatea activelor20,97%
Grad de îndatorare73,27%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat1,95 mil.lei
Fond de rulment322.626lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6.554,69%
Creștere anuală compusă
14,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7420 Activități fotografice

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre BEDAX TOOLS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BEDAX TOOLS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.905.635 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 285.419 lei.
BEDAX TOOLS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BEDAX TOOLS S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BEDAX TOOLS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BEDAX TOOLS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 997.260 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BEDAX TOOLS S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BEDAX TOOLS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BEDAX TOOLS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7420 — Activităţi fotografice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .