HYPERTECH SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

HYPERTECH SRL (CUI 18045498) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Daia Com. Daia, GIURGIU, înregistrată la 17 octombrie 2005, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.384.430 lei, profit net de 352.894 lei, datorii de 13.348.562 lei, capitaluri proprii de 3.947.523 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
90.4%
Lichiditate
0.83 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.384.430lei

Venituri totale

6.462.080lei

Rezultat net

352.894lei

Datorii

13.348.562lei

Capitaluri proprii

3.947.523lei

Capital de lucru

-2.276.789lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

912.061lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000494525
Data înregistrării
17 octombrie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT DAIA COM. DAIA, ŞOS. BUCUREŞTI, NR.13, HALA.CAM.B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3%
Profitul, față de anul trecut
-11,4%
Creștere anuală compusă
+23,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.73%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.83 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.53%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare90.4%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință2.97%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.693.780lei
I2Active circulante11.071.773lei
I3Stocuri1.508.878lei
I4Creanțe9.543.716lei
I5Casa și conturi la bănci19.179lei
I6Cheltuieli în avans2.534.600lei

Pasiv

I7Datorii13.348.562lei
I8Venituri în avans4.068lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.947.523lei
I11Capital subscris vărsat1.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.384.430lei
I14Venituri totale6.462.080lei
I15Cheltuieli totale6.065.213lei
I16Profit brut396.867lei
I18Profit net352.894lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă5,53%
Marjă brută6,22%
Rentabilitatea capitalurilor8,94%
Rentabilitatea activelor2,39%
Grad de îndatorare90,4%
Lichiditate curentă0,83
Cifră de afaceri pe salariat912.061lei
Fond de rulment-2.276.789lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,97%
Creștere anuală compusă
23,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre HYPERTECH SRL

Ce cifră de afaceri are HYPERTECH SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.384.430 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 352.894 lei.
HYPERTECH SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HYPERTECH SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HYPERTECH SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HYPERTECH SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.348.562 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HYPERTECH SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HYPERTECH SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HYPERTECH SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .