ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L. (CUI 17857020) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Hunedoara, HUNEDOARA, înregistrată la 10 august 2005, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 276.041.001 lei, profit net de 8.338.192 lei, datorii de 64.994.798 lei, capitaluri proprii de 38.101.851 lei, 357 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.82%
Profitabilitate
3.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

276.041.001lei

Venituri totale

282.264.365lei

Rezultat net

8.338.192lei

Datorii

64.994.798lei

Capitaluri proprii

38.101.851lei

Capital de lucru

2.749.294lei

Salariați

357

Cifră de afaceri pe salariat

773.224lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005001295200
Data înregistrării
10 august 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, STR. SOSEAUA HUNEDOARA-SANTUHALM, NR.2G

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,4%
Profitul, față de anul trecut
+12,3%
Creștere anuală compusă
+13,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.02%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare62.82%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.37%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate35.722.386lei
I2Active circulante67.744.092lei
I3Stocuri28.244.488lei
I4Creanțe39.159.953lei
I5Casa și conturi la bănci15.308lei
I6Cheltuieli în avans463.149lei

Pasiv

I7Datorii64.994.798lei
I8Venituri în avans353.080lei
I9Provizioane479.898lei
I10Capitaluri38.101.851lei
I11Capital subscris vărsat4.004.458lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă276.041.001lei
I14Venituri totale282.264.365lei
I15Cheltuieli totale271.159.885lei
I16Profit brut11.104.480lei
I18Profit net8.338.192lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați357

Indicatori · 2025

Marjă netă3,02%
Marjă brută4,02%
Rentabilitatea capitalurilor21,88%
Rentabilitatea activelor8,06%
Grad de îndatorare62,82%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat773.224lei
Fond de rulment2.749.294lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,37%
Creștere anuală compusă
13,31%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 276.041.001 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.338.192 lei.
ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.?
357 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 64.994.798 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .