CNP CONSTRUCT S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

CNP CONSTRUCT S.R.L. (CUI 17777770) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgovişte, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 14 iulie 2005, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.839.256 lei, profit net de 766.475 lei, datorii de 15.892.593 lei, capitaluri proprii de 1.335.761 lei, 31 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
92.25%
Solvabilitate
7.75%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.839.256lei

Venituri totale

22.503.398lei

Rezultat net

766.475lei

Datorii

15.892.593lei

Capitaluri proprii

1.335.761lei

Capital de lucru

-897.083lei

Salariați

31

Cifră de afaceri pe salariat

575.460lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J15/89/2011
Data înregistrării
14 iulie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. ARH. GHEORGHE PINTEA, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21,3%
Profitul, față de anul trecut
+34,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.75%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.94 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.3%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare92.25%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință21.25%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA532013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.232.844lei
I2Active circulante14.995.510lei
I3Stocuri11.288.553lei
I4Creanțe2.067.489lei
I5Casa și conturi la bănci1.639.468lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.892.593lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.335.761lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.839.256lei
I14Venituri totale22.503.398lei
I15Cheltuieli totale21.600.224lei
I16Profit brut903.174lei
I18Profit net766.475lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați31

Indicatori · 2025

Marjă netă4,3%
Marjă brută5,06%
Rentabilitatea capitalurilor57,38%
Rentabilitatea activelor4,45%
Grad de îndatorare92,25%
Lichiditate curentă0,94
Cifră de afaceri pe salariat575.460lei
Fond de rulment-897.083lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
21,25%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre CNP CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CNP CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.839.256 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 766.475 lei.
CNP CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CNP CONSTRUCT S.R.L.?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are CNP CONSTRUCT S.R.L.?
31 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CNP CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.892.593 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CNP CONSTRUCT S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CNP CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CNP CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .