A & C METAL INDUSTRY SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

A & C METAL INDUSTRY SRL (CUI 17726475) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 27 iunie 2005, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.298.829 lei, profit net de 495.424 lei, datorii de 7.934.694 lei, capitaluri proprii de 2.537.415 lei, 36 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.88%
Solvabilitate
24.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.298.829lei

Venituri totale

18.319.421lei

Rezultat net

495.424lei

Datorii

7.934.694lei

Capitaluri proprii

2.537.415lei

Capital de lucru

808.664lei

Salariați

36

Cifră de afaceri pe salariat

508.301lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J08/1646/2005
Data înregistrării
27 iunie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. VASILE LUPU, NR.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,2%
Profitul, față de anul trecut
-64,4%
Creștere anuală compusă
+7,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.27%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.71%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare75.88%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință4.22%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.713.634lei
I2Active circulante8.743.358lei
I3Stocuri1.182.077lei
I4Creanțe7.030.827lei
I5Casa și conturi la bănci530.454lei
I6Cheltuieli în avans15.117lei

Pasiv

I7Datorii7.934.694lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.537.415lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.298.829lei
I14Venituri totale18.319.421lei
I15Cheltuieli totale17.736.003lei
I16Profit brut583.418lei
I18Profit net495.424lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați36

Indicatori · 2025

Marjă netă2,71%
Marjă brută3,19%
Rentabilitatea capitalurilor19,52%
Rentabilitatea activelor4,74%
Grad de îndatorare75,88%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat508.301lei
Fond de rulment808.664lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,22%
Creștere anuală compusă
7,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre A & C METAL INDUSTRY SRL

Ce cifră de afaceri are A & C METAL INDUSTRY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.298.829 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 495.424 lei.
A & C METAL INDUSTRY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus A & C METAL INDUSTRY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are A & C METAL INDUSTRY SRL?
36 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are A & C METAL INDUSTRY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.934.694 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are A & C METAL INDUSTRY SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
A & C METAL INDUSTRY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are A & C METAL INDUSTRY SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .