SIMY SRL

Activă

5610 Restaurante

SIMY SRL (CUI 1772092) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Petreşti Mun. Sebeş, ALBA, înregistrată la 30 noiembrie 1992, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.270.014 lei, profit net de 26.433 lei, datorii de 251.786 lei, capitaluri proprii de 265.639 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.29 x
Profitabilitate
1.16%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.270.014lei

Venituri totale

2.270.023lei

Rezultat net

26.433lei

Datorii

251.786lei

Capitaluri proprii

265.639lei

Capital de lucru

-179.025lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

227.001lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J01/1054/1991
Data înregistrării
30 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. ALBA, LOC. PETREŞTI MUN. SEBEŞ, STR. SĂSEASCĂ, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,9%
Profitul, față de anul trecut
+120,7%
Creștere anuală compusă
+9,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.34%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.29 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.16%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare48.66%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință6.88%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA61200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate444.664lei
I2Active circulante72.761lei
I3Stocuri40.478lei
I4Creanțe2.026lei
I5Casa și conturi la bănci30.257lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii251.786lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri265.639lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.270.014lei
I14Venituri totale2.270.023lei
I15Cheltuieli totale2.240.188lei
I16Profit brut29.835lei
I18Profit net26.433lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă1,16%
Marjă brută1,31%
Rentabilitatea capitalurilor9,95%
Rentabilitatea activelor5,11%
Grad de îndatorare48,66%
Lichiditate curentă0,29
Cifră de afaceri pe salariat227.001lei
Fond de rulment-179.025lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,88%
Creștere anuală compusă
9,64%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre SIMY SRL

Ce cifră de afaceri are SIMY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.270.014 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.433 lei.
SIMY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SIMY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SIMY SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SIMY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 251.786 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SIMY SRL?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SIMY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SIMY SRL?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .