INTER MECA SERV SRL

Activă

2553 Operațiuni de mecanică generală

INTER MECA SERV SRL (CUI 17688320) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Ştefăneşti, ARGEŞ, înregistrată la 15 iunie 2005, cu activitatea principală „operațiuni de mecanică generală” (CAEN 2553).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 22.920.081 lei, profit net de 1.603.067 lei, datorii de 8.349.105 lei, capitaluri proprii de 1.613.914 lei, 49 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
84.13%
Lichiditate
0.92 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

22.920.081lei

Venituri totale

23.181.485lei

Rezultat net

1.603.067lei

Datorii

8.349.105lei

Capitaluri proprii

1.613.914lei

Capital de lucru

-635.621lei

Salariați

49

Cifră de afaceri pe salariat

467.757lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005001160032
Data înregistrării
15 iunie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
2553 — Operațiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. ARGEŞ, ORŞ. ŞTEFĂNEŞTI, STR. STICLELOR, NR.68

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,6%
Profitul, față de anul trecut
+639,9%
Creștere anuală compusă
+17,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.26%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.92 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.99%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.13%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-5.62%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.211.115lei
I2Active circulante7.713.484lei
I3Stocuri24.644lei
I4Creanțe6.434.251lei
I5Casa și conturi la bănci1.254.589lei
I6Cheltuieli în avans38.420lei

Pasiv

I7Datorii8.349.105lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.613.914lei
I11Capital subscris vărsat4.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă22.920.081lei
I14Venituri totale23.181.485lei
I15Cheltuieli totale21.033.528lei
I16Profit brut2.147.957lei
I18Profit net1.603.067lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați49

Indicatori · 2025

Marjă netă6,99%
Marjă brută9,37%
Rentabilitatea capitalurilor99,33%
Rentabilitatea activelor16,15%
Grad de îndatorare84,13%
Lichiditate curentă0,92
Cifră de afaceri pe salariat467.757lei
Fond de rulment-635.621lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-5,62%
Creștere anuală compusă
17,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2553 Operațiuni de mecanică generală

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre INTER MECA SERV SRL

Ce cifră de afaceri are INTER MECA SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 22.920.081 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.603.067 lei.
INTER MECA SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INTER MECA SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INTER MECA SERV SRL?
49 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INTER MECA SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.349.105 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INTER MECA SERV SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INTER MECA SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INTER MECA SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 2553 — Operațiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .