GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.

Activă

2553 Operațiuni de mecanică generală

GI.DI. MANUFACTURING S.R.L. (CUI 17685626) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Apahida Com. Apahida, CLUJ, înregistrată la 14 iunie 2005, cu activitatea principală „operațiuni de mecanică generală” (CAEN 2553).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 71.784.949 lei, profit net de 3.911.246 lei, datorii de 15.816.138 lei, capitaluri proprii de 44.946.795 lei, 101 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-11.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

71.784.949lei

Venituri totale

71.331.719lei

Rezultat net

3.911.246lei

Datorii

15.816.138lei

Capitaluri proprii

44.946.795lei

Capital de lucru

34.191.069lei

Salariați

101

Cifră de afaceri pe salariat

710.742lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005002977129
Data înregistrării
14 iunie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
2553 — Operațiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT APAHIDA COM. APAHIDA, STR. LIBERTATII, NR.296

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-11,7%
Profitul, față de anul trecut
-20,5%
Creștere anuală compusă
+7,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate74.14%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.16 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.45%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare26.09%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-11.66%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.617.057lei
I2Active circulante50.007.207lei
I3Stocuri14.155.934lei
I4Creanțe18.277.885lei
I5Casa și conturi la bănci17.573.388lei
I6Cheltuieli în avans182.094lei

Pasiv

I7Datorii15.816.138lei
I8Venituri în avans11.389lei
I9Provizioane32.036lei
I10Capitaluri44.946.795lei
I11Capital subscris vărsat1.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă71.784.949lei
I14Venituri totale71.331.719lei
I15Cheltuieli totale66.748.945lei
I16Profit brut4.582.774lei
I18Profit net3.911.246lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați101

Indicatori · 2025

Marjă netă5,45%
Marjă brută6,38%
Rentabilitatea capitalurilor8,7%
Rentabilitatea activelor6,45%
Grad de îndatorare26,09%
Lichiditate curentă3,16
Cifră de afaceri pe salariat710.742lei
Fond de rulment34.191.069lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-11,66%
Creștere anuală compusă
7,09%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2553 Operațiuni de mecanică generală

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 71.784.949 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.911.246 lei.
GI.DI. MANUFACTURING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.?
101 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.816.138 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GI.DI. MANUFACTURING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GI.DI. MANUFACTURING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2553 — Operațiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .