T.R.CONSTRUCTION SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

T.R.CONSTRUCTION SRL (CUI 17652181) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 3 iunie 2005, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.013.936 lei, profit net de 278.761 lei, datorii de 1.407.413 lei, capitaluri proprii de 11.902.675 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.97%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.013.936lei

Venituri totale

6.930.629lei

Rezultat net

278.761lei

Datorii

1.407.413lei

Capitaluri proprii

11.902.675lei

Capital de lucru

5.305.325lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

779.326lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J31/445/2005
Data înregistrării
3 iunie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. KOSSUTH LAJOS, NR.53/E, AP.CAM 101

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+87,4%
Profitul, față de anul trecut
+873,1%
Creștere anuală compusă
+1,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate89.43%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.77 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.97%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare10.57%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință87.36%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.597.350lei
I2Active circulante6.712.738lei
I3Stocuri3.919.173lei
I4Creanțe1.520.344lei
I5Casa și conturi la bănci1.273.221lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.407.413lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.902.675lei
I11Capital subscris vărsat602.472lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.013.936lei
I14Venituri totale6.930.629lei
I15Cheltuieli totale6.581.523lei
I16Profit brut349.106lei
I18Profit net278.761lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă3,97%
Marjă brută4,98%
Rentabilitatea capitalurilor2,34%
Rentabilitatea activelor2,09%
Grad de îndatorare10,57%
Lichiditate curentă4,77
Cifră de afaceri pe salariat779.326lei
Fond de rulment5.305.325lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
87,36%
Creștere anuală compusă
1,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre T.R.CONSTRUCTION SRL

Ce cifră de afaceri are T.R.CONSTRUCTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.013.936 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 278.761 lei.
T.R.CONSTRUCTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus T.R.CONSTRUCTION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are T.R.CONSTRUCTION SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are T.R.CONSTRUCTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.407.413 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are T.R.CONSTRUCTION SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
T.R.CONSTRUCTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are T.R.CONSTRUCTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .