LUGABRINI SRL

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

LUGABRINI SRL (CUI 17641433) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 1 iunie 2005, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.150.279 lei, profit net de 1.597 lei, datorii de 2.162.471 lei, capitaluri proprii de 258.030 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 52 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

52

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

52 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
9.05%
Lichiditate
0.62 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.150.279lei

Venituri totale

2.199.314lei

Rezultat net

1.597lei

Datorii

2.162.471lei

Capitaluri proprii

258.030lei

Capital de lucru

-826.400lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

179.190lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J07/377/2005
Data înregistrării
1 iunie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, ALEEA PACEA, NR.3, SC.C, ET.2, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,5%
Profitul, față de anul trecut
-72,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

52clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.05%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.62 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.07%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare75.86%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință24.54%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA52200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.514.660lei
I2Active circulante1.336.071lei
I3Stocuri1.148.548lei
I4Creanțe138.524lei
I5Casa și conturi la bănci48.999lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.162.471lei
I8Venituri în avans430.230lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri258.030lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.150.279lei
I14Venituri totale2.199.314lei
I15Cheltuieli totale2.188.693lei
I16Profit brut10.621lei
I18Profit net1.597lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă0,07%
Marjă brută0,49%
Rentabilitatea capitalurilor0,62%
Rentabilitatea activelor0,06%
Grad de îndatorare75,86%
Lichiditate curentă0,62
Cifră de afaceri pe salariat179.190lei
Fond de rulment-826.400lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
24,54%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre LUGABRINI SRL

Ce cifră de afaceri are LUGABRINI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.150.279 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.597 lei.
LUGABRINI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUGABRINI SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LUGABRINI SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUGABRINI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.162.471 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUGABRINI SRL?
52 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUGABRINI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUGABRINI SRL?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .