MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL (CUI 17635318) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 30 mai 2005, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.116.507 lei, profit net de 7.487 lei, datorii de 136.505 lei, capitaluri proprii de 57.046 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 55 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
347.54%
Lichiditate
0.08 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.116.507lei

Venituri totale

1.124.860lei

Rezultat net

7.487lei

Datorii

136.505lei

Capitaluri proprii

57.046lei

Capital de lucru

-125.954lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

74.434lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J03/1057/2005
Data înregistrării
30 mai 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. 24 IANUARIE, NR.3, CAMERA 1, BL.Z2, SC.A, ET.2, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+27,7%
Profitul, față de anul trecut
-70,7%
Creștere anuală compusă
+4,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate145.24%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.08 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.67%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare347.54%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință27.68%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA39200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.727lei
I2Active circulante10.551lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe5.100lei
I5Casa și conturi la bănci5.451lei
I6Cheltuieli în avans154.273lei

Pasiv

I7Datorii136.505lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri57.046lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.116.507lei
I14Venituri totale1.124.860lei
I15Cheltuieli totale1.115.640lei
I16Profit brut9.220lei
I18Profit net7.487lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă0,67%
Marjă brută0,83%
Rentabilitatea capitalurilor13,12%
Rentabilitatea activelor19,06%
Grad de îndatorare347,54%
Lichiditate curentă0,08
Cifră de afaceri pe salariat74.434lei
Fond de rulment-125.954lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
27,68%
Creștere anuală compusă
4,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL

Ce cifră de afaceri are MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.116.507 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.487 lei.
MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 136.505 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .