INSTALATORUL SA

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

INSTALATORUL SA (CUI 1755202) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Alba Iulia, ALBA, înregistrată la 30 noiembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.713.884 lei, profit net de 1.418.431 lei, datorii de 7.888.154 lei, capitaluri proprii de 25.746.064 lei, 93 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-7.13%
Profitabilitate
3.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.713.884lei

Venituri totale

38.758.246lei

Rezultat net

1.418.431lei

Datorii

7.888.154lei

Capitaluri proprii

25.746.064lei

Capital de lucru

20.028.434lei

Salariați

93

Cifră de afaceri pe salariat

405.526lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000088011
Data înregistrării
30 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. REGINA MARIA, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,1%
Profitul, față de anul trecut
-76,3%
Creștere anuală compusă
+0,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate76.64%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.76%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare23.48%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-7.13%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.679.098lei
I2Active circulante27.916.588lei
I3Stocuri3.251.010lei
I4Creanțe4.849.160lei
I5Casa și conturi la bănci19.816.418lei
I6Cheltuieli în avans38.532lei

Pasiv

I7Datorii7.888.154lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri25.746.064lei
I11Capital subscris vărsat216.362lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.713.884lei
I14Venituri totale38.758.246lei
I15Cheltuieli totale37.123.520lei
I16Profit brut1.634.726lei
I18Profit net1.418.431lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați93

Indicatori · 2025

Marjă netă3,76%
Marjă brută4,33%
Rentabilitatea capitalurilor5,51%
Rentabilitatea activelor4,22%
Grad de îndatorare23,48%
Lichiditate curentă3,54
Cifră de afaceri pe salariat405.526lei
Fond de rulment20.028.434lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,13%
Creștere anuală compusă
0,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre INSTALATORUL SA

Ce cifră de afaceri are INSTALATORUL SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.713.884 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.418.431 lei.
INSTALATORUL SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INSTALATORUL SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INSTALATORUL SA?
93 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INSTALATORUL SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.888.154 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INSTALATORUL SA?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INSTALATORUL SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INSTALATORUL SA?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .