GUMIREX SRL

Activă

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

GUMIREX SRL (CUI 17544600) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Miercurea Nirajului Orş. Miercurea Nirajului, MUREŞ, înregistrată la 29 aprilie 2005, cu activitatea principală „repararea și întreținerea autovehiculelor” (CAEN 9531).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.241.710 lei, profit net de 250.875 lei, datorii de 544.241 lei, capitaluri proprii de 251.180 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.57%
Profitabilitate
4.79%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.241.710lei

Venituri totale

5.242.022lei

Rezultat net

250.875lei

Datorii

544.241lei

Capitaluri proprii

251.180lei

Capital de lucru

111.911lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

403.208lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000812260
Data înregistrării
29 aprilie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT MIERCUREA NIRAJULUI ORŞ. MIERCUREA NIRAJULUI, STR. LILIACULUI, NR.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,7%
Profitul, față de anul trecut
-0,6%
Creștere anuală compusă
+12%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.65%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.79%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare68.57%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.69%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate137.566lei
I2Active circulante656.152lei
I3Stocuri289.205lei
I4Creanțe274.002lei
I5Casa și conturi la bănci92.945lei
I6Cheltuieli în avans1.703lei

Pasiv

I7Datorii544.241lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri251.180lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.241.710lei
I14Venituri totale5.242.022lei
I15Cheltuieli totale4.943.638lei
I16Profit brut298.384lei
I18Profit net250.875lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă4,79%
Marjă brută5,69%
Rentabilitatea capitalurilor99,88%
Rentabilitatea activelor31,61%
Grad de îndatorare68,57%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat403.208lei
Fond de rulment111.911lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,69%
Creștere anuală compusă
12,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre GUMIREX SRL

Ce cifră de afaceri are GUMIREX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.241.710 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 250.875 lei.
GUMIREX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GUMIREX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GUMIREX SRL?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GUMIREX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 544.241 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GUMIREX SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GUMIREX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GUMIREX SRL?
Activitatea principală este CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .