CASCO GROUP S.R.L.

Activă

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

CASCO GROUP S.R.L. (CUI 17521720) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 22 aprilie 2005, cu activitatea principală „fabricarea articolelor pentru sport” (CAEN 3230).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 28.267.575 lei, profit net de 361.802 lei, datorii de 5.527.305 lei, capitaluri proprii de 23.732.533 lei, 147 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-25.36%
Profitabilitate
1.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

28.267.575lei

Venituri totale

28.563.282lei

Rezultat net

361.802lei

Datorii

5.527.305lei

Capitaluri proprii

23.732.533lei

Capital de lucru

11.285.453lei

Salariați

147

Cifră de afaceri pe salariat

192.296lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/540/2005
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2005000540303
Data înregistrării
22 aprilie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
3230 — Fabricarea articolelor pentru sport
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. PARC INDUSTRIAL SUD, NR.8-8/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-25,4%
Profitul, față de anul trecut
-78,1%
Creștere anuală compusă
+1,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate80.86%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.04 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.28%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare18.83%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-25.36%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate12.536.944lei
I2Active circulante16.812.758lei
I3Stocuri8.655.116lei
I4Creanțe7.819.481lei
I5Casa și conturi la bănci338.161lei
I6Cheltuieli în avans174.144lei

Pasiv

I7Datorii5.527.305lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane264.008lei
I10Capitaluri23.732.533lei
I11Capital subscris vărsat36.750lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă28.267.575lei
I14Venituri totale28.563.282lei
I15Cheltuieli totale28.173.472lei
I16Profit brut389.810lei
I18Profit net361.802lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați147

Indicatori · 2025

Marjă netă1,28%
Marjă brută1,38%
Rentabilitatea capitalurilor1,52%
Rentabilitatea activelor1,23%
Grad de îndatorare18,83%
Lichiditate curentă3,04
Cifră de afaceri pe salariat192.296lei
Fond de rulment11.285.453lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-25,36%
Creștere anuală compusă
1,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

Întrebări despre CASCO GROUP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CASCO GROUP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 28.267.575 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 361.802 lei.
CASCO GROUP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CASCO GROUP S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CASCO GROUP S.R.L.?
147 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CASCO GROUP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.527.305 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CASCO GROUP S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CASCO GROUP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CASCO GROUP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3230 — Fabricarea articolelor pentru sport.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .