PHOENIX CONTACT SRL

Activă

4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

PHOENIX CONTACT SRL (CUI 17521364) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 22 aprilie 2005, cu activitatea principală „comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații” (CAEN 4650).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 90.298.889 lei, profit net de 2.906.247 lei, datorii de 20.483.871 lei, capitaluri proprii de 10.108.191 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
65.35%
Profitabilitate
3.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

90.298.889lei

Venituri totale

90.686.801lei

Rezultat net

2.906.247lei

Datorii

20.483.871lei

Capitaluri proprii

10.108.191lei

Capital de lucru

10.050.199lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

3.926.039lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009010374404
Data înregistrării
22 aprilie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, SPL UNIRII, NR.165, CLĂDIREA TN OFFICES 1, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,6%
Profitul, față de anul trecut
-19,3%
Creștere anuală compusă
+18,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.25%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.22%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare65.35%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință23.58%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate812.265lei
I2Active circulante30.534.070lei
I3Stocuri678.068lei
I4Creanțe20.679.401lei
I5Casa și conturi la bănci9.176.601lei
I6Cheltuieli în avans169.714lei

Pasiv

I7Datorii20.483.871lei
I8Venituri în avans37.391lei
I9Provizioane886.596lei
I10Capitaluri10.108.191lei
I11Capital subscris vărsat6.001.620lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă90.298.889lei
I14Venituri totale90.686.801lei
I15Cheltuieli totale87.107.642lei
I16Profit brut3.579.159lei
I18Profit net2.906.247lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă3,22%
Marjă brută3,96%
Rentabilitatea capitalurilor28,75%
Rentabilitatea activelor9,27%
Grad de îndatorare65,35%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat3,93 mil.lei
Fond de rulment10.050.199lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
23,58%
Creștere anuală compusă
18,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre PHOENIX CONTACT SRL

Ce cifră de afaceri are PHOENIX CONTACT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 90.298.889 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.906.247 lei.
PHOENIX CONTACT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PHOENIX CONTACT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PHOENIX CONTACT SRL?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PHOENIX CONTACT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.483.871 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PHOENIX CONTACT SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PHOENIX CONTACT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PHOENIX CONTACT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .