RESONER AUTO TRUCK SRL

Activă

0812 Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului

RESONER AUTO TRUCK SRL (CUI 17452736) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ploieştiori Com. Blejoi, PRAHOVA, înregistrată la 6 aprilie 2005, cu activitatea principală „extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului” (CAEN 0812).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.409.092 lei, profit net de 522.730 lei, datorii de 10.442.259 lei, capitaluri proprii de 2.132.028 lei, 48 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 49 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

49

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

49 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.27 x
Îndatorare
92.71%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.409.092lei

Venituri totale

15.863.662lei

Rezultat net

522.730lei

Datorii

10.442.259lei

Capitaluri proprii

2.132.028lei

Capital de lucru

-7.630.695lei

Salariați

48

Cifră de afaceri pe salariat

258.523lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000819290
Data înregistrării
6 aprilie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT PLOIEŞTIORI COM. BLEJOI, ALEEA BUJORILOR, NR.23, ET.PARTER, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,4%
Profitul, față de anul trecut
+73,5%
Creștere anuală compusă
+60,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

49clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.93%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.27 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.21%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare92.71%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-7.41%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA49200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.451.954lei
I2Active circulante2.811.564lei
I3Stocuri1.179.368lei
I4Creanțe1.530.366lei
I5Casa și conturi la bănci101.830lei
I6Cheltuieli în avans1.310.769lei

Pasiv

I7Datorii10.442.259lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.132.028lei
I11Capital subscris vărsat880lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.409.092lei
I14Venituri totale15.863.662lei
I15Cheltuieli totale15.229.358lei
I16Profit brut634.304lei
I18Profit net522.730lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați48

Indicatori · 2025

Marjă netă4,21%
Marjă brută5,11%
Rentabilitatea capitalurilor24,52%
Rentabilitatea activelor4,64%
Grad de îndatorare92,71%
Lichiditate curentă0,27
Cifră de afaceri pe salariat258.523lei
Fond de rulment-7.630.695lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,41%
Creștere anuală compusă
60,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre RESONER AUTO TRUCK SRL

Ce cifră de afaceri are RESONER AUTO TRUCK SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.409.092 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 522.730 lei.
RESONER AUTO TRUCK SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RESONER AUTO TRUCK SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RESONER AUTO TRUCK SRL?
48 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RESONER AUTO TRUCK SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.442.259 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RESONER AUTO TRUCK SRL?
49 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RESONER AUTO TRUCK SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RESONER AUTO TRUCK SRL?
Activitatea principală este CAEN 0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .