CON CASA SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CON CASA SRL (CUI 17390242) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 23 martie 2005, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 42.681.490 lei, profit net de 4.471.319 lei, datorii de 9.545.765 lei, capitaluri proprii de 4.864.858 lei, 118 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.6 x
Îndatorare
64.81%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

42.681.490lei

Venituri totale

43.481.199lei

Rezultat net

4.471.319lei

Datorii

9.545.765lei

Capitaluri proprii

4.864.858lei

Capital de lucru

-3.794.536lei

Salariați

118

Cifră de afaceri pe salariat

361.708lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000435328
Data înregistrării
23 martie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. TURDA, NR.30

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+41,1%
Profitul, față de anul trecut
+105,9%
Creștere anuală compusă
+15,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.03%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.6 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.48%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.81%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință41.14%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.976.824lei
I2Active circulante5.751.229lei
I3Stocuri1.370.190lei
I4Creanțe4.271.661lei
I5Casa și conturi la bănci109.378lei
I6Cheltuieli în avans127.088lei

Pasiv

I7Datorii9.545.765lei
I8Venituri în avans444.518lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.864.858lei
I11Capital subscris vărsat150.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă42.681.490lei
I14Venituri totale43.481.199lei
I15Cheltuieli totale38.268.638lei
I16Profit brut5.212.561lei
I18Profit net4.471.319lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați118

Indicatori · 2025

Marjă netă10,48%
Marjă brută12,21%
Rentabilitatea capitalurilor91,91%
Rentabilitatea activelor30,36%
Grad de îndatorare64,81%
Lichiditate curentă0,60
Cifră de afaceri pe salariat361.708lei
Fond de rulment-3.794.536lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
41,14%
Creștere anuală compusă
15,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre CON CASA SRL

Ce cifră de afaceri are CON CASA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 42.681.490 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.471.319 lei.
CON CASA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CON CASA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CON CASA SRL?
118 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CON CASA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.545.765 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CON CASA SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CON CASA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CON CASA SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .