COMUNICATII STARNET MEDIA SRL

Activă

6110 Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu

COMUNICATII STARNET MEDIA SRL (CUI 17288391) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 25 februarie 2005, cu activitatea principală „activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu” (CAEN 6110).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.476.507 lei, profit net de 279.147 lei, datorii de 2.274.054 lei, capitaluri proprii de 347.025 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.34%
Solvabilitate
10.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.476.507lei

Venituri totale

4.650.548lei

Rezultat net

279.147lei

Datorii

2.274.054lei

Capitaluri proprii

347.025lei

Capital de lucru

75.958lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

373.042lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/729/2005
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2005000729122
Data înregistrării
25 februarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. OBSERVATORULUI, NR.19, AP.48

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,3%
Profitul, față de anul trecut
+45,3%
Creștere anuală compusă
+13,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.28%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.24%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare67.34%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.29%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.026.740lei
I2Active circulante2.350.012lei
I3Stocuri119.028lei
I4Creanțe1.747.959lei
I5Casa și conturi la bănci483.025lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.274.054lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane755.673lei
I10Capitaluri347.025lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.476.507lei
I14Venituri totale4.650.548lei
I15Cheltuieli totale4.273.072lei
I16Profit brut377.476lei
I18Profit net279.147lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă6,24%
Marjă brută8,43%
Rentabilitatea capitalurilor80,44%
Rentabilitatea activelor8,27%
Grad de îndatorare67,34%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat373.042lei
Fond de rulment75.958lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,29%
Creștere anuală compusă
13,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre COMUNICATII STARNET MEDIA SRL

Ce cifră de afaceri are COMUNICATII STARNET MEDIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.476.507 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 279.147 lei.
COMUNICATII STARNET MEDIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMUNICATII STARNET MEDIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMUNICATII STARNET MEDIA SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMUNICATII STARNET MEDIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.274.054 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMUNICATII STARNET MEDIA SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMUNICATII STARNET MEDIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMUNICATII STARNET MEDIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .