FAVANI TRAD SRL

Activă

7430 Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)

FAVANI TRAD SRL (CUI 17280592) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 24 februarie 2005, cu activitatea principală „activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)” (CAEN 7430).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 217.521 lei, profit net de 2.068 lei, datorii de 9.572 lei, capitaluri proprii de 8.134 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

217.521lei

Venituri totale

217.521lei

Rezultat net

2.068lei

Datorii

9.572lei

Capitaluri proprii

8.134lei

Capital de lucru

5.107lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

108.761lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000162314
Data înregistrării
24 februarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
7430 — Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. T.VLADIMIRESCU, NR.22, BL.P 81, SC.A, AP.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,5%
Profitul, față de anul trecut
-64,8%
Creștere anuală compusă
+3,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.94%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.95%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare54.06%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință8.51%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.027lei
I2Active circulante14.679lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.803lei
I5Casa și conturi la bănci10.876lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii9.572lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.134lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă217.521lei
I14Venituri totale217.521lei
I15Cheltuieli totale214.202lei
I16Profit brut3.319lei
I18Profit net2.068lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,95%
Marjă brută1,53%
Rentabilitatea capitalurilor25,42%
Rentabilitatea activelor11,68%
Grad de îndatorare54,06%
Lichiditate curentă1,53
Cifră de afaceri pe salariat108.761lei
Fond de rulment5.107lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
8,51%
Creștere anuală compusă
3,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre FAVANI TRAD SRL

Ce cifră de afaceri are FAVANI TRAD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 217.521 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.068 lei.
FAVANI TRAD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FAVANI TRAD SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FAVANI TRAD SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FAVANI TRAD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.572 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FAVANI TRAD SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FAVANI TRAD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FAVANI TRAD SRL?
Activitatea principală este CAEN 7430 — Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .