VIDARIA SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

VIDARIA SRL (CUI 17234006) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 14 februarie 2005, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 1.367.998 lei, profit net de 152.929 lei, datorii de 1.825.237 lei, capitaluri proprii de 547.046 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.69 x
Îndatorare
76.94%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.367.998lei

Venituri totale

1.368.704lei

Rezultat net

152.929lei

Datorii

1.825.237lei

Capitaluri proprii

547.046lei

Capital de lucru

-568.796lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

195.428lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000327160
Data înregistrării
14 februarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. ARH. CONSTANTIN IOTZU, NR.4, BL.149B, SC.1, AP.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2008–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+18,4%
Profitul, față de anul trecut
+27,4%
Creștere anuală compusă
+6,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.06%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.69 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate11.18%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.94%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință18.42%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7020082009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.115.842lei
I2Active circulante1.256.441lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.248.139lei
I5Casa și conturi la bănci8.302lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.825.237lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri547.046lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.367.998lei
I14Venituri totale1.368.704lei
I15Cheltuieli totale1.196.585lei
I16Profit brut172.119lei
I18Profit net152.929lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2024

Marjă netă11,18%
Marjă brută12,58%
Rentabilitatea capitalurilor27,96%
Rentabilitatea activelor6,45%
Grad de îndatorare76,94%
Lichiditate curentă0,69
Cifră de afaceri pe salariat195.428lei
Fond de rulment-568.796lei

Cifra de afaceri în timp

20082024
Creștere în ultimul an
18,42%
Creștere anuală compusă
6,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre VIDARIA SRL

Ce cifră de afaceri are VIDARIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 1.367.998 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 152.929 lei.
VIDARIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIDARIA SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are VIDARIA SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are VIDARIA SRL?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 1.825.237 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIDARIA SRL?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIDARIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIDARIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .