VLAD SRL

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

VLAD SRL (CUI 17224231) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 11 februarie 2005, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.062.278 lei, profit net de 45.894 lei, datorii de 202.134 lei, capitaluri proprii de 475.095 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-8.84%
Profitabilitate
4.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.062.278lei

Venituri totale

1.062.287lei

Rezultat net

45.894lei

Datorii

202.134lei

Capitaluri proprii

475.095lei

Capital de lucru

220.862lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

354.093lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000099515
Data înregistrării
11 februarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, PRL. BUCUREŞTI, NR.307

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,8%
Profitul, față de anul trecut
-30,5%
Creștere anuală compusă
+8,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate70.15%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.09 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.32%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare29.85%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-8.84%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate254.233lei
I2Active circulante422.996lei
I3Stocuri213.192lei
I4Creanțe46.601lei
I5Casa și conturi la bănci163.203lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii202.134lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri475.095lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.062.278lei
I14Venituri totale1.062.287lei
I15Cheltuieli totale991.330lei
I16Profit brut70.957lei
I18Profit net45.894lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă4,32%
Marjă brută6,68%
Rentabilitatea capitalurilor9,66%
Rentabilitatea activelor6,78%
Grad de îndatorare29,85%
Lichiditate curentă2,09
Cifră de afaceri pe salariat354.093lei
Fond de rulment220.862lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-8,84%
Creștere anuală compusă
8,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre VLAD SRL

Ce cifră de afaceri are VLAD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.062.278 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 45.894 lei.
VLAD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VLAD SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VLAD SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VLAD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 202.134 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VLAD SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VLAD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VLAD SRL?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .