NICO CONSTRUCT SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

NICO CONSTRUCT SRL (CUI 17212814) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 9 februarie 2005, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 47.570.309 lei, profit net de 5.013.080 lei, datorii de 19.411.740 lei, capitaluri proprii de 7.857.205 lei, 45 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
71.51%
Solvabilitate
28.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

47.570.309lei

Venituri totale

48.554.572lei

Rezultat net

5.013.080lei

Datorii

19.411.740lei

Capitaluri proprii

7.857.205lei

Capital de lucru

171.910lei

Salariați

45

Cifră de afaceri pe salariat

1.057.118lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000089514
Data înregistrării
9 februarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT CIOCĂNEŞTI COM. CIOCĂNEŞTI, COM. CIOCANESTI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,2%
Profitul, față de anul trecut
+113,6%
Creștere anuală compusă
+22,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.95%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.54%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare71.51%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință39.23%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.560.160lei
I2Active circulante19.583.650lei
I3Stocuri3.596.870lei
I4Creanțe12.487.427lei
I5Casa și conturi la bănci3.499.353lei
I6Cheltuieli în avans125.135lei

Pasiv

I7Datorii19.411.740lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.857.205lei
I11Capital subscris vărsat1.302.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă47.570.309lei
I14Venituri totale48.554.572lei
I15Cheltuieli totale42.823.483lei
I16Profit brut5.731.089lei
I18Profit net5.013.080lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați45

Indicatori · 2025

Marjă netă10,54%
Marjă brută12,05%
Rentabilitatea capitalurilor63,8%
Rentabilitatea activelor18,47%
Grad de îndatorare71,51%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat1,06 mil.lei
Fond de rulment171.910lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
39,23%
Creștere anuală compusă
22,11%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre NICO CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are NICO CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 47.570.309 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.013.080 lei.
NICO CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NICO CONSTRUCT SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NICO CONSTRUCT SRL?
45 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NICO CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 19.411.740 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NICO CONSTRUCT SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NICO CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NICO CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .