CONSTRUCTASIST SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

CONSTRUCTASIST SRL (CUI 17196182) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Odorheiu Secuiesc, HARGHITA, înregistrată la 4 februarie 2005, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.189.861 lei, profit net de 506.915 lei, datorii de 1.919.468 lei, capitaluri proprii de 1.342.493 lei, 18 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.16 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.189.861lei

Venituri totale

3.944.273lei

Rezultat net

506.915lei

Datorii

1.919.468lei

Capitaluri proprii

1.342.493lei

Capital de lucru

313.245lei

Salariați

18

Cifră de afaceri pe salariat

232.770lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000137192
Data înregistrării
4 februarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. RECOLTEI, NR.15, MANSARDĂ. CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,3%
Profitul, față de anul trecut
+295,5%
Creștere anuală compusă
+29,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.16%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.1%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare58.84%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință8.33%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.029.248lei
I2Active circulante2.232.713lei
I3Stocuri215.884lei
I4Creanțe1.983.544lei
I5Casa și conturi la bănci33.285lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.919.468lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.342.493lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.189.861lei
I14Venituri totale3.944.273lei
I15Cheltuieli totale3.344.653lei
I16Profit brut599.620lei
I18Profit net506.915lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați18

Indicatori · 2025

Marjă netă12,1%
Marjă brută14,31%
Rentabilitatea capitalurilor37,76%
Rentabilitatea activelor15,54%
Grad de îndatorare58,84%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat232.770lei
Fond de rulment313.245lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
8,33%
Creștere anuală compusă
29,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre CONSTRUCTASIST SRL

Ce cifră de afaceri are CONSTRUCTASIST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.189.861 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 506.915 lei.
CONSTRUCTASIST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSTRUCTASIST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONSTRUCTASIST SRL?
18 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSTRUCTASIST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.919.468 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSTRUCTASIST SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSTRUCTASIST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSTRUCTASIST SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .