INTER MARK SRL

Activă

1621 Fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn

INTER MARK SRL (CUI 17164121) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Periş Com. Gorneşti, MUREŞ, înregistrată la 27 ianuarie 2005, cu activitatea principală „fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn” (CAEN 1621).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 167.478 lei, profit net de 435 lei, datorii de 706.631 lei, capitaluri proprii de 325.345 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.26%
Îndatorare
68.47%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

167.478lei

Venituri totale

177.335lei

Rezultat net

435lei

Datorii

706.631lei

Capitaluri proprii

325.345lei

Capital de lucru

230.475lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

167.478lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/127/2005
Data înregistrării
27 ianuarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
1621 — Fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT PERIŞ COM. GORNEŞTI, PERIŞ, NR.75

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,6%
Profitul, față de anul trecut
-99%
Creștere anuală compusă
-10,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.53%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.33 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.26%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare68.47%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință24.59%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate94.870lei
I2Active circulante937.106lei
I3Stocuri250.825lei
I4Creanțe685.504lei
I5Casa și conturi la bănci777lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii706.631lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri325.345lei
I11Capital subscris vărsat380.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă167.478lei
I14Venituri totale177.335lei
I15Cheltuieli totale175.258lei
I16Profit brut2.077lei
I18Profit net435lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,26%
Marjă brută1,24%
Rentabilitatea capitalurilor0,13%
Rentabilitatea activelor0,04%
Grad de îndatorare68,47%
Lichiditate curentă1,33
Cifră de afaceri pe salariat167.478lei
Fond de rulment230.475lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
24,59%
Creștere anuală compusă
-10,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre INTER MARK SRL

Ce cifră de afaceri are INTER MARK SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 167.478 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 435 lei.
INTER MARK SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INTER MARK SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INTER MARK SRL?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INTER MARK SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 706.631 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INTER MARK SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INTER MARK SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INTER MARK SRL?
Activitatea principală este CAEN 1621 — Fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .