PROACTIV SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

PROACTIV SRL (CUI 17161508) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Călan, HUNEDOARA, înregistrată la 27 ianuarie 2005, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 155.169.749 lei, profit net de 11.896.862 lei, datorii de 96.885.593 lei, capitaluri proprii de 16.337.718 lei, 230 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
88.39%
Lichiditate
0.89 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

155.169.749lei

Venituri totale

155.377.126lei

Rezultat net

11.896.862lei

Datorii

96.885.593lei

Capitaluri proprii

16.337.718lei

Capital de lucru

-10.663.862lei

Salariați

230

Cifră de afaceri pe salariat

674.651lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/139/2005
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2005000139206
Data înregistrării
27 ianuarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, ORŞ. CĂLAN, STR. FURNALISTULUI, NR.14, CAM. 7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,8%
Profitul, față de anul trecut
+17,3%
Creștere anuală compusă
+39,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.9%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate7.67%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare88.39%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință15.75%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.395.929lei
I2Active circulante86.221.731lei
I3Stocuri1.797.821lei
I4Creanțe67.383.000lei
I5Casa și conturi la bănci17.040.910lei
I6Cheltuieli în avans6.179.568lei

Pasiv

I7Datorii96.885.593lei
I8Venituri în avans2.573.917lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.337.718lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă155.169.749lei
I14Venituri totale155.377.126lei
I15Cheltuieli totale141.647.907lei
I16Profit brut13.729.219lei
I18Profit net11.896.862lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați230

Indicatori · 2025

Marjă netă7,67%
Marjă brută8,85%
Rentabilitatea capitalurilor72,82%
Rentabilitatea activelor10,85%
Grad de îndatorare88,39%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat674.651lei
Fond de rulment-10.663.862lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
15,75%
Creștere anuală compusă
39,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre PROACTIV SRL

Ce cifră de afaceri are PROACTIV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 155.169.749 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.896.862 lei.
PROACTIV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROACTIV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PROACTIV SRL?
230 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROACTIV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 96.885.593 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROACTIV SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROACTIV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROACTIV SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .