GREEMAN SRL

Activă

6110 Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu

GREEMAN SRL (CUI 17114204) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 13 ianuarie 2005, cu activitatea principală „activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu” (CAEN 6110).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.960.711 lei, profit net de 696.294 lei, datorii de 2.725.534 lei, capitaluri proprii de 1.310.156 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
20.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.960.711lei

Venituri totale

6.816.816lei

Rezultat net

696.294lei

Datorii

2.725.534lei

Capitaluri proprii

1.310.156lei

Capital de lucru

1.861.078lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

496.726lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000035380
Data înregistrării
13 ianuarie 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. ION CREANGĂ, NR.62D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+91,1%
Profitul, față de anul trecut
+69,4%
Creștere anuală compusă
+15,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.93%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.68 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate11.68%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare43.54%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință91.07%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.673.882lei
I2Active circulante4.586.612lei
I3Stocuri1.429.065lei
I4Creanțe2.945.361lei
I5Casa și conturi la bănci212.186lei
I6Cheltuieli în avans86.792lei

Pasiv

I7Datorii2.725.534lei
I8Venituri în avans2.311.596lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.310.156lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.960.711lei
I14Venituri totale6.816.816lei
I15Cheltuieli totale5.990.985lei
I16Profit brut825.831lei
I18Profit net696.294lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă11,68%
Marjă brută13,85%
Rentabilitatea capitalurilor53,15%
Rentabilitatea activelor11,12%
Grad de îndatorare43,54%
Lichiditate curentă1,68
Cifră de afaceri pe salariat496.726lei
Fond de rulment1.861.078lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
91,07%
Creștere anuală compusă
15,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre GREEMAN SRL

Ce cifră de afaceri are GREEMAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.960.711 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 696.294 lei.
GREEMAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GREEMAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GREEMAN SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GREEMAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.725.534 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GREEMAN SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GREEMAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GREEMAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .