LAS PROM SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

LAS PROM SRL (CUI 17057184) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 20 decembrie 2004, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 52.023.925 lei, profit net de 4.706.938 lei, datorii de 12.103.686 lei, capitaluri proprii de 7.623.559 lei, 82 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
61.6%
Lichiditate
1.34 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

52.023.925lei

Venituri totale

58.284.654lei

Rezultat net

4.706.938lei

Datorii

12.103.686lei

Capitaluri proprii

7.623.559lei

Capital de lucru

4.133.994lei

Salariați

82

Cifră de afaceri pe salariat

634.438lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004002185264
Data înregistrării
20 decembrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CUZA VODĂ, NR.35, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,6%
Profitul, față de anul trecut
+255,4%
Creștere anuală compusă
+11,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.8%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.34 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.05%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare61.6%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.59%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.409.951lei
I2Active circulante16.237.680lei
I3Stocuri2.282.102lei
I4Creanțe6.460.028lei
I5Casa și conturi la bănci7.495.550lei
I6Cheltuieli în avans79.614lei

Pasiv

I7Datorii12.103.686lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.623.559lei
I11Capital subscris vărsat150.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă52.023.925lei
I14Venituri totale58.284.654lei
I15Cheltuieli totale52.898.588lei
I16Profit brut5.386.066lei
I18Profit net4.706.938lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați82

Indicatori · 2025

Marjă netă9,05%
Marjă brută10,35%
Rentabilitatea capitalurilor61,74%
Rentabilitatea activelor23,96%
Grad de îndatorare61,6%
Lichiditate curentă1,34
Cifră de afaceri pe salariat634.438lei
Fond de rulment4.133.994lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,59%
Creștere anuală compusă
11,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre LAS PROM SRL

Ce cifră de afaceri are LAS PROM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 52.023.925 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.706.938 lei.
LAS PROM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LAS PROM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LAS PROM SRL?
82 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LAS PROM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.103.686 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LAS PROM SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LAS PROM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LAS PROM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .