TEHNOSTRADE SRL

Activă

4211 Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

TEHNOSTRADE SRL (CUI 17042060) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 15 decembrie 2004, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor” (CAEN 4211).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.897.490.647 lei, profit net de 506.638.928 lei, datorii de 1.384.142.288 lei, capitaluri proprii de 1.679.992.138 lei, 6.748 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.33 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.897.490.647lei

Venituri totale

5.019.035.444lei

Rezultat net

506.638.928lei

Datorii

1.384.142.288lei

Capitaluri proprii

1.679.992.138lei

Capital de lucru

462.806.280lei

Salariați

6.748

Cifră de afaceri pe salariat

725.769lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/2292/2004
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2004002292049
Data înregistrării
15 decembrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4211 — Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, B-DUL UNIRII, NR.77

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,2%
Profitul, față de anul trecut
+21,4%
Creștere anuală compusă
+15,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate54.82%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.33 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.34%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare45.17%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință12.24%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.217.339.749lei
I2Active circulante1.846.948.568lei
I3Stocuri664.753.373lei
I4Creanțe657.680.418lei
I5Casa și conturi la bănci524.514.777lei
I6Cheltuieli în avans124.133lei

Pasiv

I7Datorii1.384.142.288lei
I8Venituri în avans278.024lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.679.992.138lei
I11Capital subscris vărsat558.550lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.897.490.647lei
I14Venituri totale5.019.035.444lei
I15Cheltuieli totale4.425.425.962lei
I16Profit brut593.609.482lei
I18Profit net506.638.928lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6.748

Indicatori · 2025

Marjă netă10,34%
Marjă brută12,12%
Rentabilitatea capitalurilor30,16%
Rentabilitatea activelor16,53%
Grad de îndatorare45,17%
Lichiditate curentă1,33
Cifră de afaceri pe salariat725.769lei
Fond de rulment462.806.280lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
12,24%
Creștere anuală compusă
15,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre TEHNOSTRADE SRL

Ce cifră de afaceri are TEHNOSTRADE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.897.490.647 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 506.638.928 lei.
TEHNOSTRADE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TEHNOSTRADE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TEHNOSTRADE SRL?
6.748 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TEHNOSTRADE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.384.142.288 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TEHNOSTRADE SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TEHNOSTRADE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TEHNOSTRADE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4211 — Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .