UNICONCEPTS SRL

Activă

7111 Activităţi de arhitectură

UNICONCEPTS SRL (CUI 16973191) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Racoviţa Com. Budeşti, VÂLCEA, înregistrată la 24 noiembrie 2004, cu activitatea principală „activităţi de arhitectură” (CAEN 7111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 766.729 lei, profit net de 255.737 lei, datorii de 104.670 lei, capitaluri proprii de 486.820 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.45 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

766.729lei

Venituri totale

773.926lei

Rezultat net

255.737lei

Datorii

104.670lei

Capitaluri proprii

486.820lei

Capital de lucru

47.477lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

191.682lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/1112/2004
Data înregistrării
24 noiembrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
7111 — Activităţi de arhitectură
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT RACOVIŢA COM. BUDEŞTI, RACOVIŢA, NR.147, ET.P, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,3%
Profitul, față de anul trecut
+20,3%
Creștere anuală compusă
+13,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.42%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.45 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate33.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare17.94%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.32%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA92200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate431.412lei
I2Active circulante152.147lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe54lei
I5Casa și conturi la bănci152.093lei
I6Cheltuieli în avans7.931lei

Pasiv

I7Datorii104.670lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri486.820lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă766.729lei
I14Venituri totale773.926lei
I15Cheltuieli totale499.880lei
I16Profit brut274.046lei
I18Profit net255.737lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă33,35%
Marjă brută35,74%
Rentabilitatea capitalurilor52,53%
Rentabilitatea activelor43,82%
Grad de îndatorare17,94%
Lichiditate curentă1,45
Cifră de afaceri pe salariat191.682lei
Fond de rulment47.477lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,32%
Creștere anuală compusă
13,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7111 Activități de arhitectură

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre UNICONCEPTS SRL

Ce cifră de afaceri are UNICONCEPTS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 766.729 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 255.737 lei.
UNICONCEPTS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus UNICONCEPTS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are UNICONCEPTS SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are UNICONCEPTS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 104.670 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are UNICONCEPTS SRL?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
UNICONCEPTS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are UNICONCEPTS SRL?
Activitatea principală este CAEN 7111 — Activităţi de arhitectură.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .