GOSAN SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

GOSAN SRL (CUI 16906125) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sânnicolau Mare, TIMIŞ, înregistrată la 4 noiembrie 2004, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.696.820 lei, profit net de 141.067 lei, datorii de 401.118 lei, capitaluri proprii de 1.500.965 lei, 52 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.11%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.696.820lei

Venituri totale

6.705.840lei

Rezultat net

141.067lei

Datorii

401.118lei

Capitaluri proprii

1.500.965lei

Capital de lucru

839.947lei

Salariați

52

Cifră de afaceri pe salariat

128.785lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004003211355
Data înregistrării
4 noiembrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. TIMIŞ, ORŞ. SÂNNICOLAU MARE, STR. NEGRU VODĂ, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+60,9%
Profitul, față de anul trecut
+166,2%
Creștere anuală compusă
+2,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate93.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.09 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.11%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare25.02%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință60.93%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate362.374lei
I2Active circulante1.241.065lei
I3Stocuri68.119lei
I4Creanțe533.375lei
I5Casa și conturi la bănci639.571lei
I6Cheltuieli în avans298.644lei

Pasiv

I7Datorii401.118lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.500.965lei
I11Capital subscris vărsat870.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.696.820lei
I14Venituri totale6.705.840lei
I15Cheltuieli totale6.538.387lei
I16Profit brut167.453lei
I18Profit net141.067lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați52

Indicatori · 2025

Marjă netă2,11%
Marjă brută2,5%
Rentabilitatea capitalurilor9,4%
Rentabilitatea activelor8,8%
Grad de îndatorare25,02%
Lichiditate curentă3,09
Cifră de afaceri pe salariat128.785lei
Fond de rulment839.947lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
60,93%
Creștere anuală compusă
2,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre GOSAN SRL

Ce cifră de afaceri are GOSAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.696.820 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 141.067 lei.
GOSAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GOSAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GOSAN SRL?
52 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GOSAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 401.118 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GOSAN SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GOSAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GOSAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .