NEON & SIGN SRL

Activă

7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate

NEON & SIGN SRL (CUI 16844260) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reghin, MUREŞ, înregistrată la 14 octombrie 2004, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.609.701 lei, profit net de 179.884 lei, datorii de 2.115.844 lei, capitaluri proprii de 7.406.528 lei, 74 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.08%
Tendință
-14.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.609.701lei

Venituri totale

16.748.897lei

Rezultat net

179.884lei

Datorii

2.115.844lei

Capitaluri proprii

7.406.528lei

Capital de lucru

4.531.267lei

Salariați

74

Cifră de afaceri pe salariat

224.455lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/1716/2004
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2004001716263
Data înregistrării
14 octombrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. PANDURILOR, NR.121/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-14,4%
Profitul, față de anul trecut
-86,2%
Creștere anuală compusă
+7,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate76.47%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.14 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.08%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare21.85%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-14.35%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.038.179lei
I2Active circulante6.647.111lei
I3Stocuri2.836.992lei
I4Creanțe2.066.793lei
I5Casa și conturi la bănci1.743.326lei
I6Cheltuieli în avans44.622lei

Pasiv

I7Datorii2.115.844lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane207.540lei
I10Capitaluri7.406.528lei
I11Capital subscris vărsat297.962lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.609.701lei
I14Venituri totale16.748.897lei
I15Cheltuieli totale16.529.347lei
I16Profit brut219.550lei
I18Profit net179.884lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați74

Indicatori · 2025

Marjă netă1,08%
Marjă brută1,32%
Rentabilitatea capitalurilor2,43%
Rentabilitatea activelor1,86%
Grad de îndatorare21,85%
Lichiditate curentă3,14
Cifră de afaceri pe salariat224.455lei
Fond de rulment4.531.267lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-14,35%
Creștere anuală compusă
7,66%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre NEON & SIGN SRL

Ce cifră de afaceri are NEON & SIGN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.609.701 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 179.884 lei.
NEON & SIGN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEON & SIGN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NEON & SIGN SRL?
74 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEON & SIGN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.115.844 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEON & SIGN SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEON & SIGN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEON & SIGN SRL?
Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .