STONEX EXPLOR SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

STONEX EXPLOR SRL (CUI 16838500) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Almaşu Mic Com. Peştişu Mic, HUNEDOARA, înregistrată la 13 octombrie 2004, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.578.624 lei, profit net de 4.518.364 lei, datorii de 16.249.475 lei, capitaluri proprii de 10.940.707 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-17.14%
Lichiditate
1.49 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.578.624lei

Venituri totale

18.454.971lei

Rezultat net

4.518.364lei

Datorii

16.249.475lei

Capitaluri proprii

10.940.707lei

Capital de lucru

8.034.841lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

872.559lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004001536207
Data înregistrării
13 octombrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT ALMAŞU MIC COM. PEŞTIŞU MIC, ALMAŞU MIC, NR.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-17,1%
Profitul, față de anul trecut
-25,8%
Creștere anuală compusă
+23,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.02%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate27.25%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.05%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-17.14%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.845.701lei
I2Active circulante24.284.316lei
I3Stocuri2.715.732lei
I4Creanțe15.229.120lei
I5Casa și conturi la bănci6.339.464lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii16.249.475lei
I8Venituri în avans5.939.835lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.940.707lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.578.624lei
I14Venituri totale18.454.971lei
I15Cheltuieli totale13.281.505lei
I16Profit brut5.173.466lei
I18Profit net4.518.364lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă27,25%
Marjă brută31,21%
Rentabilitatea capitalurilor41,3%
Rentabilitatea activelor13,64%
Grad de îndatorare49,05%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat872.559lei
Fond de rulment8.034.841lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-17,14%
Creștere anuală compusă
23,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre STONEX EXPLOR SRL

Ce cifră de afaceri are STONEX EXPLOR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.578.624 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.518.364 lei.
STONEX EXPLOR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STONEX EXPLOR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STONEX EXPLOR SRL?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STONEX EXPLOR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.249.475 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STONEX EXPLOR SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STONEX EXPLOR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STONEX EXPLOR SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .