PRIMA MG SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

PRIMA MG SRL (CUI 16827153) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Valea Adâncă Com. Miroslava, IAŞI, înregistrată la 8 octombrie 2004, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.376.753 lei, profit net de 24.254 lei, datorii de 23.426 lei, capitaluri proprii de 3.443.664 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-24.24%
Profitabilitate
1.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.376.753lei

Venituri totale

1.963.874lei

Rezultat net

24.254lei

Datorii

23.426lei

Capitaluri proprii

3.443.664lei

Capital de lucru

1.859.710lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

182.827lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004002137227
Data înregistrării
8 octombrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT VALEA ADÂNCĂ COM. MIROSLAVA,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-24,2%
Profitul, față de anul trecut
-81,8%
Creștere anuală compusă
+3,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate99.11%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate80.39 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.02%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare0.67%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-24.24%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.591.516lei
I2Active circulante1.883.136lei
I3Stocuri1.415.732lei
I4Creanțe385.784lei
I5Casa și conturi la bănci81.620lei
I6Cheltuieli în avans3.238lei

Pasiv

I7Datorii23.426lei
I8Venituri în avans10.800lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.443.664lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.376.753lei
I14Venituri totale1.963.874lei
I15Cheltuieli totale1.929.612lei
I16Profit brut34.262lei
I18Profit net24.254lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă1,02%
Marjă brută1,44%
Rentabilitatea capitalurilor0,7%
Rentabilitatea activelor0,7%
Grad de îndatorare0,67%
Lichiditate curentă80,39
Cifră de afaceri pe salariat182.827lei
Fond de rulment1.859.710lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-24,24%
Creștere anuală compusă
3,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre PRIMA MG SRL

Ce cifră de afaceri are PRIMA MG SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.376.753 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.254 lei.
PRIMA MG SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRIMA MG SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRIMA MG SRL?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRIMA MG SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 23.426 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRIMA MG SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRIMA MG SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRIMA MG SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .