QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL (CUI 16717762) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 30 august 2004, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.463.490 lei, profit net de 448.184 lei, datorii de 2.347.920 lei, capitaluri proprii de 1.794.030 lei, 102 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.56 x
Profitabilitate
4.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.463.490lei

Venituri totale

9.560.350lei

Rezultat net

448.184lei

Datorii

2.347.920lei

Capitaluri proprii

1.794.030lei

Capital de lucru

-1.036.099lei

Salariați

102

Cifră de afaceri pe salariat

92.779lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004001483039
Data înregistrării
30 august 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, PŢA. VASILE MILEA, ET.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,5%
Profitul, față de anul trecut
+807,9%
Creștere anuală compusă
+18,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.47%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.56 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.74%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare56.88%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință26.48%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.815.677lei
I2Active circulante1.311.821lei
I3Stocuri147.179lei
I4Creanțe1.067.443lei
I5Casa și conturi la bănci97.199lei
I6Cheltuieli în avans14.452lei

Pasiv

I7Datorii2.347.920lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.794.030lei
I11Capital subscris vărsat65.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.463.490lei
I14Venituri totale9.560.350lei
I15Cheltuieli totale9.023.291lei
I16Profit brut537.059lei
I18Profit net448.184lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați102

Indicatori · 2025

Marjă netă4,74%
Marjă brută5,68%
Rentabilitatea capitalurilor24,98%
Rentabilitatea activelor10,86%
Grad de îndatorare56,88%
Lichiditate curentă0,56
Cifră de afaceri pe salariat92.779lei
Fond de rulment-1.036.099lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
26,48%
Creștere anuală compusă
18,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL

Ce cifră de afaceri are QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.463.490 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 448.184 lei.
QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL?
102 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.347.920 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are QUARTZ SECURITY CONTROLS SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .