MURIVISAN SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

MURIVISAN SRL (CUI 16712455) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 27 august 2004, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 33.932.246 lei, profit net de 8.113.767 lei, datorii de 5.418.336 lei, capitaluri proprii de 4.568.130 lei, 102 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Lichiditate
1.26 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

33.932.246lei

Venituri totale

34.251.850lei

Rezultat net

8.113.767lei

Datorii

5.418.336lei

Capitaluri proprii

4.568.130lei

Capital de lucru

1.431.364lei

Salariați

102

Cifră de afaceri pe salariat

332.669lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000598068
Data înregistrării
27 august 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, CAR. VIIŞOARA, NR.263

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,2%
Profitul, față de anul trecut
+298,7%
Creștere anuală compusă
+16,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.74%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate23.91%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare54.26%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință13.19%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.136.766lei
I2Active circulante6.849.700lei
I3Stocuri122.173lei
I4Creanțe4.394.245lei
I5Casa și conturi la bănci2.333.282lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.418.336lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.568.130lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă33.932.246lei
I14Venituri totale34.251.850lei
I15Cheltuieli totale25.511.986lei
I16Profit brut8.739.864lei
I18Profit net8.113.767lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați102

Indicatori · 2025

Marjă netă23,91%
Marjă brută25,76%
Rentabilitatea capitalurilor177,62%
Rentabilitatea activelor81,25%
Grad de îndatorare54,26%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat332.669lei
Fond de rulment1.431.364lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
13,19%
Creștere anuală compusă
16,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre MURIVISAN SRL

Ce cifră de afaceri are MURIVISAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 33.932.246 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.113.767 lei.
MURIVISAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MURIVISAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MURIVISAN SRL?
102 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MURIVISAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.418.336 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MURIVISAN SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MURIVISAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MURIVISAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .