CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL (CUI 16695397) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 20 august 2004, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 43.411.631 lei, profit net de 874.138 lei, datorii de 6.583.974 lei, capitaluri proprii de 4.378.677 lei, 407 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.01%
Lichiditate
1.48 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

43.411.631lei

Venituri totale

43.069.102lei

Rezultat net

874.138lei

Datorii

6.583.974lei

Capitaluri proprii

4.378.677lei

Capital de lucru

3.183.761lei

Salariați

407

Cifră de afaceri pe salariat

106.662lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004001737222
Data înregistrării
20 august 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. BUCIUM, NR.34

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,9%
Profitul, față de anul trecut
+67%
Creștere anuală compusă
+4,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.14%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.01%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.85%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință12.89%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.420.316lei
I2Active circulante9.767.735lei
I3Stocuri536.010lei
I4Creanțe8.291.549lei
I5Casa și conturi la bănci940.176lei
I6Cheltuieli în avans8.462lei

Pasiv

I7Datorii6.583.974lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane233.862lei
I10Capitaluri4.378.677lei
I11Capital subscris vărsat6.250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă43.411.631lei
I14Venituri totale43.069.102lei
I15Cheltuieli totale41.930.684lei
I16Profit brut1.138.418lei
I18Profit net874.138lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați407

Indicatori · 2025

Marjă netă2,01%
Marjă brută2,62%
Rentabilitatea capitalurilor19,96%
Rentabilitatea activelor7,81%
Grad de îndatorare58,85%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat106.662lei
Fond de rulment3.183.761lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
12,89%
Creștere anuală compusă
4,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL

Ce cifră de afaceri are CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 43.411.631 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 874.138 lei.
CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL?
407 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.583.974 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONFECTII INTEGRATE MOLDOVA SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .