EXPLO FOREST SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

EXPLO FOREST SRL (CUI 16669851) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Balş, OLT, înregistrată la 11 august 2004, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.175.882 lei, profit net de 19.313 lei, datorii de 481.494 lei, capitaluri proprii de 341.911 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.64%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.175.882lei

Venituri totale

1.440.711lei

Rezultat net

19.313lei

Datorii

481.494lei

Capitaluri proprii

341.911lei

Capital de lucru

295.492lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

391.961lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000511287
Data înregistrării
11 august 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. OLT, ORŞ. BALŞ, STR. NICOLAE BĂLCESCU, BL.45, SC.1, ET.PART., AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+41,7%
Profitul, față de anul trecut
-80,7%
Creștere anuală compusă
+8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.73%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.61 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.64%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare58.77%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință41.65%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate42.322lei
I2Active circulante776.986lei
I3Stocuri466.250lei
I4Creanțe292.202lei
I5Casa și conturi la bănci18.534lei
I6Cheltuieli în avans4.097lei

Pasiv

I7Datorii481.494lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri341.911lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.175.882lei
I14Venituri totale1.440.711lei
I15Cheltuieli totale1.391.234lei
I16Profit brut49.477lei
I18Profit net19.313lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă1,64%
Marjă brută4,21%
Rentabilitatea capitalurilor5,65%
Rentabilitatea activelor2,36%
Grad de îndatorare58,77%
Lichiditate curentă1,61
Cifră de afaceri pe salariat391.961lei
Fond de rulment295.492lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
41,65%
Creștere anuală compusă
8,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre EXPLO FOREST SRL

Ce cifră de afaceri are EXPLO FOREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.175.882 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.313 lei.
EXPLO FOREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPLO FOREST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EXPLO FOREST SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPLO FOREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 481.494 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPLO FOREST SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPLO FOREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPLO FOREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .