M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL (CUI 16669789) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Slătioara Com. Slătioara, OLT, înregistrată la 11 august 2004, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 130.594.843 lei, profit net de 1.460.834 lei, datorii de 94.633.230 lei, capitaluri proprii de 18.810.411 lei, 167 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Tendință
-47.7%
Lichiditate
0.78 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

130.594.843lei

Venituri totale

143.028.327lei

Rezultat net

1.460.834lei

Datorii

94.633.230lei

Capitaluri proprii

18.810.411lei

Capital de lucru

-21.018.771lei

Salariați

167

Cifră de afaceri pe salariat

782.005lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000510286
Data înregistrării
11 august 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. OLT, SAT SLĂTIOARA COM. SLĂTIOARA, STR. BALASTIEREI, NR.1-3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-47,7%
Profitul, față de anul trecut
-94,2%
Creștere anuală compusă
+16,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.78 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.12%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare75.29%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-47.7%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate52.072.805lei
I2Active circulante73.614.459lei
I3Stocuri20.143.740lei
I4Creanțe24.137.417lei
I5Casa și conturi la bănci2.746.247lei
I6Cheltuieli în avans65.099lei

Pasiv

I7Datorii94.633.230lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane12.308.722lei
I10Capitaluri18.810.411lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă130.594.843lei
I14Venituri totale143.028.327lei
I15Cheltuieli totale140.389.574lei
I16Profit brut2.638.753lei
I18Profit net1.460.834lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați167

Indicatori · 2025

Marjă netă1,12%
Marjă brută2,02%
Rentabilitatea capitalurilor7,77%
Rentabilitatea activelor1,16%
Grad de îndatorare75,29%
Lichiditate curentă0,78
Cifră de afaceri pe salariat782.005lei
Fond de rulment-21.018.771lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-47,7%
Creștere anuală compusă
16,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 130.594.843 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.460.834 lei.
M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL?
167 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 94.633.230 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .