HIGH-TECH CLIMA S.A.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

HIGH-TECH CLIMA S.A. (CUI 16645925) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, ILFOV, înregistrată la 2 august 2004, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 153.856.732 lei, profit net de 11.397.604 lei, datorii de 49.942.577 lei, capitaluri proprii de 22.243.516 lei, 233 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-13.04%
Îndatorare
65.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

153.856.732lei

Venituri totale

169.821.695lei

Rezultat net

11.397.604lei

Datorii

49.942.577lei

Capitaluri proprii

22.243.516lei

Capital de lucru

24.953.900lei

Salariați

233

Cifră de afaceri pe salariat

660.329lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/632/2009
Data înregistrării
2 august 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, ŞOS. BERCENI, NR.11, HALĂ DEPOZITARE BIROURI P+2E. SPAŢII PUBLICE. ANEXE. ÎMPREJMUIRE. TOTEM ŞI UTILITĂŢI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-13%
Profitul, față de anul trecut
+175,5%
Creștere anuală compusă
+8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.01%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.5 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.41%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare65.15%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-13.04%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.766.367lei
I2Active circulante74.896.477lei
I3Stocuri51.724.815lei
I4Creanțe22.876.353lei
I5Casa și conturi la bănci295.309lei
I6Cheltuieli în avans20.327lei

Pasiv

I7Datorii49.942.577lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane4.497.078lei
I10Capitaluri22.243.516lei
I11Capital subscris vărsat90.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă153.856.732lei
I14Venituri totale169.821.695lei
I15Cheltuieli totale155.603.056lei
I16Profit brut14.218.639lei
I18Profit net11.397.604lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați233

Indicatori · 2025

Marjă netă7,41%
Marjă brută9,24%
Rentabilitatea capitalurilor51,24%
Rentabilitatea activelor14,87%
Grad de îndatorare65,15%
Lichiditate curentă1,50
Cifră de afaceri pe salariat660.329lei
Fond de rulment24.953.900lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-13,04%
Creștere anuală compusă
8,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre HIGH-TECH CLIMA S.A.

Ce cifră de afaceri are HIGH-TECH CLIMA S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 153.856.732 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.397.604 lei.
HIGH-TECH CLIMA S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HIGH-TECH CLIMA S.A.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HIGH-TECH CLIMA S.A.?
233 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HIGH-TECH CLIMA S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.942.577 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HIGH-TECH CLIMA S.A.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HIGH-TECH CLIMA S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HIGH-TECH CLIMA S.A.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .