ROMFOUR TUR S.R.L.

Activă

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

ROMFOUR TUR S.R.L. (CUI 16568997) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 2 iulie 2004, cu activitatea principală „alte transporturi terestre de călători n.c.a.” (CAEN 4939).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 79.921.400 lei, profit net de 1.005.233 lei, datorii de 27.037.793 lei, capitaluri proprii de 9.966.774 lei, 203 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.37 x
Profitabilitate
1.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

79.921.400lei

Venituri totale

82.922.679lei

Rezultat net

1.005.233lei

Datorii

27.037.793lei

Capitaluri proprii

9.966.774lei

Capital de lucru

-17.146.522lei

Salariați

203

Cifră de afaceri pe salariat

393.701lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018002961227
Data înregistrării
2 iulie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. STRĂPUNGERE SILVESTRU, NR.16, TRONSON 5. PARTER, BL.T1B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7%
Profitul, față de anul trecut
-76,1%
Creștere anuală compusă
+18,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.71%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.37 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.26%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare75.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-7%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA48200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate26.079.823lei
I2Active circulante9.891.271lei
I3Stocuri1.222.112lei
I4Creanțe3.365.898lei
I5Casa și conturi la bănci5.303.261lei
I6Cheltuieli în avans1.033.473lei

Pasiv

I7Datorii27.037.793lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.966.774lei
I11Capital subscris vărsat65.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă79.921.400lei
I14Venituri totale82.922.679lei
I15Cheltuieli totale81.664.628lei
I16Profit brut1.258.051lei
I18Profit net1.005.233lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați203

Indicatori · 2025

Marjă netă1,26%
Marjă brută1,57%
Rentabilitatea capitalurilor10,09%
Rentabilitatea activelor2,79%
Grad de îndatorare75,17%
Lichiditate curentă0,37
Cifră de afaceri pe salariat393.701lei
Fond de rulment-17.146.522lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7%
Creștere anuală compusă
18,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre ROMFOUR TUR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ROMFOUR TUR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 79.921.400 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.005.233 lei.
ROMFOUR TUR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROMFOUR TUR S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROMFOUR TUR S.R.L.?
203 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROMFOUR TUR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 27.037.793 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROMFOUR TUR S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROMFOUR TUR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROMFOUR TUR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .