ECOSAN SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

ECOSAN SRL (CUI 16481741) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Gura Humorului, SUCEAVA, înregistrată la 3 iunie 2004, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 185.460 lei, profit net de 8.477 lei, datorii de 14.180 lei, capitaluri proprii de 81.063 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
28.45%
Profitabilitate
4.57%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

185.460lei

Venituri totale

279.574lei

Rezultat net

8.477lei

Datorii

14.180lei

Capitaluri proprii

81.063lei

Capital de lucru

24.517lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

92.730lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000607339
Data înregistrării
3 iunie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. SUCEAVA, ORŞ. GURA HUMORULUI, BLD. BUCOVINA, NR.17, SPAŢIUL 7, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,2%
Profitul, față de anul trecut
-67,8%
Creștere anuală compusă
+1,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate2.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.57%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare4.98%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință8.22%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate246.261lei
I2Active circulante38.697lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci38.697lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii14.180lei
I8Venituri în avans189.715lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri81.063lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă185.460lei
I14Venituri totale279.574lei
I15Cheltuieli totale269.671lei
I16Profit brut9.903lei
I18Profit net8.477lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,57%
Marjă brută5,34%
Rentabilitatea capitalurilor10,46%
Rentabilitatea activelor2,97%
Grad de îndatorare4,98%
Lichiditate curentă2,73
Cifră de afaceri pe salariat92.730lei
Fond de rulment24.517lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
8,22%
Creștere anuală compusă
1,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre ECOSAN SRL

Ce cifră de afaceri are ECOSAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 185.460 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.477 lei.
ECOSAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ECOSAN SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are ECOSAN SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ECOSAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.180 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ECOSAN SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ECOSAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ECOSAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .