ARCALIS SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

ARCALIS SRL (CUI 16433361) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 19 mai 2004, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.582.867 lei, profit net de 87.139 lei, datorii de 168.119 lei, capitaluri proprii de 158.695 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.37%
Lichiditate
1.09 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.582.867lei

Venituri totale

2.589.078lei

Rezultat net

87.139lei

Datorii

168.119lei

Capitaluri proprii

158.695lei

Capital de lucru

15.947lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

172.191lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000764243
Data înregistrării
19 mai 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. VALEA ROŞIE, NR.22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,1%
Profitul, față de anul trecut
-61,9%
Creștere anuală compusă
+23,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.56%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.37%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare51.44%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință16.08%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate142.748lei
I2Active circulante184.066lei
I3Stocuri17.595lei
I4Creanțe11.537lei
I5Casa și conturi la bănci154.934lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii168.119lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri158.695lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.582.867lei
I14Venituri totale2.589.078lei
I15Cheltuieli totale2.485.623lei
I16Profit brut103.455lei
I18Profit net87.139lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă3,37%
Marjă brută4,01%
Rentabilitatea capitalurilor54,91%
Rentabilitatea activelor26,66%
Grad de îndatorare51,44%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat172.191lei
Fond de rulment15.947lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,08%
Creștere anuală compusă
23,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre ARCALIS SRL

Ce cifră de afaceri are ARCALIS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.582.867 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 87.139 lei.
ARCALIS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARCALIS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ARCALIS SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARCALIS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 168.119 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARCALIS SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARCALIS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARCALIS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .