SAM GROUP SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

SAM GROUP SRL (CUI 16420493) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 13 mai 2004, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.662.914 lei, profit net de 830.002 lei, datorii de 4.671.390 lei, capitaluri proprii de 3.594.976 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.54 x
Tendință
-4.1%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.662.914lei

Venituri totale

13.265.997lei

Rezultat net

830.002lei

Datorii

4.671.390lei

Capitaluri proprii

3.594.976lei

Capital de lucru

-2.128.569lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

294.486lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/1421/2004
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2004001421356
Data înregistrării
13 mai 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, B-DUL CONSTANTIN BRANCOVEANU, NR.3, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-4,1%
Profitul, față de anul trecut
-2,9%
Creștere anuală compusă
+22,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.73%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.54 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.55%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare56.83%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-4.1%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.677.813lei
I2Active circulante2.542.821lei
I3Stocuri440.371lei
I4Creanțe800.233lei
I5Casa și conturi la bănci1.302.217lei
I6Cheltuieli în avans45.732lei

Pasiv

I7Datorii4.671.390lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.594.976lei
I11Capital subscris vărsat1.200.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.662.914lei
I14Venituri totale13.265.997lei
I15Cheltuieli totale12.102.142lei
I16Profit brut1.163.855lei
I18Profit net830.002lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă6,55%
Marjă brută9,19%
Rentabilitatea capitalurilor23,09%
Rentabilitatea activelor10,1%
Grad de îndatorare56,83%
Lichiditate curentă0,54
Cifră de afaceri pe salariat294.486lei
Fond de rulment-2.128.569lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-4,1%
Creștere anuală compusă
22,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre SAM GROUP SRL

Ce cifră de afaceri are SAM GROUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.662.914 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 830.002 lei.
SAM GROUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAM GROUP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SAM GROUP SRL?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAM GROUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.671.390 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAM GROUP SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAM GROUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAM GROUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .