ELSACO ESCO SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

ELSACO ESCO SRL (CUI 16396697) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 6 mai 2004, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.729.636 lei, profit net de 403.711 lei, datorii de 3.712.128 lei, capitaluri proprii de 428.918 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
93.94%
Lichiditate
0.99 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.729.636lei

Venituri totale

4.779.905lei

Rezultat net

403.711lei

Datorii

3.712.128lei

Capitaluri proprii

428.918lei

Capital de lucru

-39.375lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

472.964lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000229070
Data înregistrării
6 mai 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. PACEA, NR.41A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,6%
Profitul, față de anul trecut
+67,1%
Creștere anuală compusă
+5,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.85%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.54%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare93.94%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință18.6%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate278.831lei
I2Active circulante3.672.753lei
I3Stocuri125lei
I4Creanțe3.301.191lei
I5Casa și conturi la bănci371.437lei
I6Cheltuieli în avans189.462lei

Pasiv

I7Datorii3.712.128lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri428.918lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.729.636lei
I14Venituri totale4.779.905lei
I15Cheltuieli totale4.271.382lei
I16Profit brut508.523lei
I18Profit net403.711lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă8,54%
Marjă brută10,75%
Rentabilitatea capitalurilor94,12%
Rentabilitatea activelor10,22%
Grad de îndatorare93,94%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat472.964lei
Fond de rulment-39.375lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
18,6%
Creștere anuală compusă
5,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre ELSACO ESCO SRL

Ce cifră de afaceri are ELSACO ESCO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.729.636 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 403.711 lei.
ELSACO ESCO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELSACO ESCO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ELSACO ESCO SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELSACO ESCO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.712.128 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELSACO ESCO SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELSACO ESCO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELSACO ESCO SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .