ITALROM LEATHER SRL

ActivăÎn insolvență

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

ITALROM LEATHER SRL (CUI 16394297) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mintia Com. Veţel, HUNEDOARA, înregistrată la 6 mai 2004, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 97.175.739 lei, profit net de 334.850 lei, datorii de 77.873.620 lei, capitaluri proprii de -6.486.497 lei, 371 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100: firma e în insolvență în 2025, iar scorul e plafonat la clasa E — din bilanțul anului ieșea un punctaj de 34.

Firma e în insolvență din 2019.

Scorul anilor de la 2019 încoace e plafonat la clasa E, oricât de bine ar arăta cifrele din bilanț: datoriile unei firme în procedură se plătesc în ordinea stabilită de lege și din ce se recuperează din averea ei, nu la termenele din contract.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
  • Firma e în insolvență; dosarul s-a deschis în 2019.

Din cei șase factori ieșeau 34 de puncte, dar scorul e plafonat la 20: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-9.09%
Îndatorare
109.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

97.175.739lei

Venituri totale

96.894.161lei

Rezultat net

334.850lei

Datorii

77.873.620lei

Capitaluri proprii

-6.486.497lei

Capital de lucru

-22.057.690lei

Salariați

371

Cifră de afaceri pe salariat

261.929lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
reorganizare judiciară, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J20/682/2004
Data înregistrării
6 mai 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT MINTIA COM. VEŢEL, STR. MATEI CORVIN, NR.202F

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,3%
Profitul, față de anul trecut
+3,9%
Creștere anuală compusă
+3,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-9.09%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.72 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.34%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare109.14%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință12.25%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA20200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.535.161lei
I2Active circulante55.815.930lei
I3Stocuri7.554.669lei
I4Creanțe47.413.357lei
I5Casa și conturi la bănci847.483lei
I6Cheltuieli în avans36.032lei

Pasiv

I7Datorii77.873.620lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-6.486.497lei
I11Capital subscris vărsat3.438.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă97.175.739lei
I14Venituri totale96.894.161lei
I15Cheltuieli totale96.559.311lei
I16Profit brut334.850lei
I18Profit net334.850lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați371

Indicatori · 2025

Marjă netă0,34%
Marjă brută0,34%
Rentabilitatea capitalurilor-5,16%
Rentabilitatea activelor0,47%
Grad de îndatorare109,14%
Lichiditate curentă0,72
Cifră de afaceri pe salariat261.929lei
Fond de rulment-22.057.690lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
12,25%
Creștere anuală compusă
3,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre ITALROM LEATHER SRL

Ce cifră de afaceri are ITALROM LEATHER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 97.175.739 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 334.850 lei.
ITALROM LEATHER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ITALROM LEATHER SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ITALROM LEATHER SRL?
371 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ITALROM LEATHER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 77.873.620 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ITALROM LEATHER SRL?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ITALROM LEATHER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ITALROM LEATHER SRL?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .