ELESAL SRL

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

ELESAL SRL (CUI 16376681) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Salonta, BIHOR, înregistrată la 29 aprilie 2004, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 22.798.851 lei, profit net de 3.244.767 lei, datorii de 2.289.906 lei, capitaluri proprii de 11.221.287 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

22.798.851lei

Venituri totale

22.983.341lei

Rezultat net

3.244.767lei

Datorii

2.289.906lei

Capitaluri proprii

11.221.287lei

Capital de lucru

6.894.999lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

651.396lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000800053
Data înregistrării
29 aprilie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. SALONTA, STR. ÎMPĂRATUL TRAIAN, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,1%
Profitul, față de anul trecut
+37,2%
Creștere anuală compusă
+11%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.01 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate14.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare17.05%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință28.1%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.241.703lei
I2Active circulante9.184.905lei
I3Stocuri1.365.231lei
I4Creanțe2.176.872lei
I5Casa și conturi la bănci1.641.335lei
I6Cheltuieli în avans84.585lei

Pasiv

I7Datorii2.289.906lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.221.287lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă22.798.851lei
I14Venituri totale22.983.341lei
I15Cheltuieli totale19.329.268lei
I16Profit brut3.654.073lei
I18Profit net3.244.767lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă14,23%
Marjă brută16,03%
Rentabilitatea capitalurilor28,92%
Rentabilitatea activelor24,17%
Grad de îndatorare17,05%
Lichiditate curentă4,01
Cifră de afaceri pe salariat651.396lei
Fond de rulment6.894.999lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
28,1%
Creștere anuală compusă
10,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre ELESAL SRL

Ce cifră de afaceri are ELESAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 22.798.851 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.244.767 lei.
ELESAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELESAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ELESAL SRL?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELESAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.289.906 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELESAL SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELESAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELESAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .